KONST / Litografier / Färglitografi 14204417

nr 1420 4417

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Signerad, numrerad hc 10/45, Stilleben. Färglitografi, bildmått: 45x55, yttermått inklusive ram: 72x81 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:41:58

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin